Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.10.2013

Kampania NEFROTEST w Kozienicach

Zapisy na bezpłatne badania krwi dla osób powyżej 45. roku życia pozwalające wykryć schorzenia nerek we wczesnych stadiach rozwoju są prowadzone 15 i 16 października. Testy odbędą się w najbliższą niedzielę, w stacji dializ „Centrum Dializa” w Kozienicach. Patronat honorowy nad akcją Nefrotest objął wojewoda mazowiecki.

Na badanie szczególnie powinny przyjść osoby, które cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie tętnicze, cukrzycę oraz z otyłością. Bezpłatne testy wykrywające wczesne stadia chorób nerek odbędą się 20 października w stacji dializ „Centrum Dializa” w Kozienicach (al. Solidarności 5) w godz. 9-17. 15 i 16 października w godz. 10-15 prowadzona jest rejestracja chętnych na badania pod numerami telefonów: 515 656 848 oraz 515 656 858. Na badanie mogą zgłosić się wyłącznie osoby powyżej 45. roku życia.

Celem akcji Nefrotest jest upowszechnianie wiedzy o roli nerek w organizmie i przekonanie Polaków do regularnych badań profilaktycznych pod kątem chorób układu moczowego ponieważ schorzenia nerek wykryte w początkowym etapie są uleczalne. W późniejszych fazach, gdy uszkodzenie narządu jest znaczne, a organ nie potrafi już właściwie spełniać swojej funkcji, utrzymanie chorego przy życiu jest możliwe jedynie dzięki terapii nerkozastępczej. Prosta analiza moczu i krwi wykonywana raz w roku, pozwalają wykryć wiele chorób już w bardzo wczesnym stadium, co zwiększa szanse ich całkowitego wyleczenia lub znacznie spowalnia rozwój schorzenia. Więcej infromacji można znaleźć tutaj.

Podziel / Share
Iwo Gregorius, 15.10.2013, Ilość wejść: 1442, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry