Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.10.2013

Kampania NEFROTEST w Kozienicach

Zapisy na bezpłatne badania krwi dla osób powyżej 45. roku życia pozwalające wykryć schorzenia nerek we wczesnych stadiach rozwoju są prowadzone 15 i 16 października. Testy odbędą się w najbliższą niedzielę, w stacji dializ „Centrum Dializa” w Kozienicach. Patronat honorowy nad akcją Nefrotest objął wojewoda mazowiecki.

Na badanie szczególnie powinny przyjść osoby, które cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie tętnicze, cukrzycę oraz z otyłością. Bezpłatne testy wykrywające wczesne stadia chorób nerek odbędą się 20 października w stacji dializ „Centrum Dializa” w Kozienicach (al. Solidarności 5) w godz. 9-17. 15 i 16 października w godz. 10-15 prowadzona jest rejestracja chętnych na badania pod numerami telefonów: 515 656 848 oraz 515 656 858. Na badanie mogą zgłosić się wyłącznie osoby powyżej 45. roku życia.

Celem akcji Nefrotest jest upowszechnianie wiedzy o roli nerek w organizmie i przekonanie Polaków do regularnych badań profilaktycznych pod kątem chorób układu moczowego ponieważ schorzenia nerek wykryte w początkowym etapie są uleczalne. W późniejszych fazach, gdy uszkodzenie narządu jest znaczne, a organ nie potrafi już właściwie spełniać swojej funkcji, utrzymanie chorego przy życiu jest możliwe jedynie dzięki terapii nerkozastępczej. Prosta analiza moczu i krwi wykonywana raz w roku, pozwalają wykryć wiele chorób już w bardzo wczesnym stadium, co zwiększa szanse ich całkowitego wyleczenia lub znacznie spowalnia rozwój schorzenia. Więcej infromacji można znaleźć tutaj.

Podziel / Share
Iwo Gregorius, 15.10.2013, Ilość wejść: 1105, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry