Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.09.2014

12. edycja Święta Drzewa pod hasłem Drzewo Wolności

Pragniemy poinformować, że Klub Gaja zaprasza samorządy do udziału w 12. edycji Święta Drzewa pod hasłem Drzewo Wolności, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest akcja sadzenia drzew co roku 10 października oraz wiele różnorodnych działań wokół drzew: festyny i pikniki, konkursy artystyczne i literackie, przedstawienia teatralne, koncerty, happeningi. Święto Drzewa to również dobra okazja do promocji działań proekologicznych i cennych przyrodniczo oraz kulturowo drzew w mieście, gminie czy powiecie. Działania takie jak sadzenie drzew, zakładanie parków, ochrona starych drzew, zbiórki makulatury to możliwość podjęcia współpracy z placówkami oświatowymi z terenu, przedstawicielami społeczności lokalnych i przeprowadzenia wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe, które służą pomocą.

Szczegółowe informacje na temat inicjatywty zawarte zostały w piśmie Prezsesa Klubu Gaja z 10 września 2014 r. (plik poniżej).

Załączniki do strony

Podziel / Share
Opublikowane przez Iwo Gregorius, 12.09.2014, Ilość wejść: 798, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry