Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.09.2014

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej

  •  Logo konkursu
    Logo konkursu

Centrum Edukacji Obywatelskich organizuje konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego."

Legendarny kurier z Warszawy, dyrektor niezależnej Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa to bohater czasów wojny i PRL, który walczył o wolną Polskę oraz jej silną pozycję w Europie. Kim był Jan Nowak-Jeziorański? Jaka była rola Radia Wolna Europa w historii Polski? Co Jan Nowak-Jeziorański zrobił dla polskiej wolności? Poznajcie historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, nagrajcie audycję radiową i spróbujcie odpowiedzieć na te pytania. Wszystko zależy od Waszej inwencji! Możecie na przykład sięgnąć do materiałów archiwalnych, dotrzeć do słuchaczy Radia Wolna Europa, czy pokazać fragment biografii Jana Nowaka-Jeziorańskiego w postaci odcinka słuchowiska.

Zadaniem uczniów jest przygotowanie 8-10-minutowej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub działalności i historii Radia Wolna Europa. Audycji towarzyszyć ma uczniowski opis przygotowanego i zrealizowanego przez zespół nagrania. Nagranie z wraz z odpowiednim opisem należy zamieścić  w internecie.

Link do nagrania wraz z opisem pracy nad audycją należy przesłać do 17 listopada za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.jezioranski.org/dla-szkol

Do udziału w konkursie zapraszamy trzyosobowe zespoły uczniowskie.

Do wygrania sprzęt do nagrywania!

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.jezioranski.org/dla-szkol/

Dodatkowych informacji o konkursie udziela:

Kamila Zaborowska

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej

kamila.zaborowska@ceo.org.pl

tel. 22 659 62 05 wew. 118

 

Konkurs realizowany jest przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Patronem konkursu jest Polskie Radio oraz Portal polskieradio.pl

Podziel / Share
Iwo Gregorius, 12.09.2014, Ilość wejść: 1891, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry