Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.10.2014

„Radosna Szkoła” 2014 – Dodatkowy nabór wniosków

1 sierpnia 2014 roku Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie § 9 ust. 6 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. Nr 110, poz. 915, ze zm.), ogłosił dodatkowy nabór wniosków na rok 2014 w ramach Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna szkoła”.

Łączna wysokość wnioskowanych przez organy prowadzące kwot wsparcia finansowego przewyższyła posiadane środki. W związku z tym, że obecnie realizowana jest ostatnia edycja programu, Wojewoda Mazowiecki zwrócił się do Ministra Edukacji Narodowej o zwiększenia rezerwy celowej na ten cel, aby szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie, mogły do niego przystąpić.

Obecnie trwają oczekiwania na decyzję Ministra Finansów w sprawie przyznania dodatkowych środków dla województwa mazowieckiego. Niezwłocznie po otrzymaniu decyzji ograny prowadzące szkoły zostaną o tym fakcie poinformowane w celu podpisania umów na realizację programu.

Podziel / Share
Iwo Gregorius, 03.10.2014, Ilość wejść: 955, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry