Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.10.2014

„Radosna Szkoła” 2014 – Dodatkowy nabór wniosków

1 sierpnia 2014 roku Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie § 9 ust. 6 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. Nr 110, poz. 915, ze zm.), ogłosił dodatkowy nabór wniosków na rok 2014 w ramach Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna szkoła”.

Łączna wysokość wnioskowanych przez organy prowadzące kwot wsparcia finansowego przewyższyła posiadane środki. W związku z tym, że obecnie realizowana jest ostatnia edycja programu, Wojewoda Mazowiecki zwrócił się do Ministra Edukacji Narodowej o zwiększenia rezerwy celowej na ten cel, aby szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie, mogły do niego przystąpić.

Obecnie trwają oczekiwania na decyzję Ministra Finansów w sprawie przyznania dodatkowych środków dla województwa mazowieckiego. Niezwłocznie po otrzymaniu decyzji ograny prowadzące szkoły zostaną o tym fakcie poinformowane w celu podpisania umów na realizację programu.

Podziel / Share
Iwo Gregorius, 03.10.2014, Ilość wejść: 1220, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry