Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje Wydziału

07.09.2017

Konsultacje społeczne w ramach programu wsparcia rodzin „Za życiem”

Na Mazowszu konsultacje dotyczące programu „Za życiem” odbędą się 20 września br. w Siedlcach. Organizatorem konsultacji jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Caritas Polska. Konferencja dotyczyć będzie zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

Podczas spotkań roboczych zaprezentowane zostaną rozwiązania proponowane w programie. Uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy będą mogli omówić bariery i wyzwania związane z problemami osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Aby zgłosić udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: http://www.zazyciem.mrpips.gov.pl/konferencje/siedlce. Termin zgłoszenia upływa 14 września br. o godz. 14. Organizator zapewnia w trakcie konferencji bezpłatną opiekę nad dziećmi do lat 18.

Program „Za życiem” ruszył w styczniu br. Jego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Od zapewnienia dostępu wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Pliki do pobrania

Podobne tematy

Podziel / Share
Małgorzata Szarpak, 07.09.2017, Ilość wejść: 657, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry